O nás

Překlady rychle, kvalitně a za rozumnou cenu - touto zásadou se řídíme od našeho založení v roce 1990. A i díky tomu je Moravia IT a.s.  v současnosti jednou z největších překladatelských společností v České republice.

  • V roce 2000 založení dceřiné společnosti Moravia IT, která se specializuje na lokalizace a testování softwaru, je dnes navíc 14. největší společností na světě v oblasti jazykových služeb.
  • V roce 2012 fúze sloučením MORAVIA TRANSLATIONS s dceřinou společností Moravia IT, nástupnická společnost Moravia IT a.s.

V Moravia IT a.s. poskytujeme překladatelské a tlumočnické služby do více než 50 světových jazyků, překlady se soudním ověřením, stejně jako tlumočení.

Historie společnosti

Společnost Moravia Translations byla založena v roce 1990 - ihned, jakmile společenské změny v zemi umožnily soukromé podnikání. Zakladateli společnosti byli manželé Forstingerovi, kteří svůj celý život zasvětili cizím jazykům. Díky jejich zkušenostem a řízení se společnost od začátku orientovala na vysoce kvalitní překlady a tlumočení do neustále rostoucího počtu jazyků.

V roce 1991 se firma transformovala na akciovou společnost a v následujících letech si upevnila své postavení přední překladatelské společnosti v zemi. V tomto období se kromě tradičních českých zákazníků rozšířil počet zahraničních globálních společností, které vstupovaly na český trh a vyžadovaly překlady produktů a dokumentace do češtiny. V této době se společnost Moravia Translations stala průkopníkem v oblasti elektronického zpracování překladů a počítačové podpory překladatelského procesu (např. nástroje pro tzv. Computer-Aided Translation).

V druhé polovině 90. let se část společnosti začala specializovat na oblast lokalizace softwaru, včetně souvisejících služeb, jako je překlad SW a technických manuálů, testování SW či DTP. Tato část společnosti byla pak v roce 2000 transformována do dceřiné společnosti Moravia IT a. s.

Dnes má společnost Moravia IT a. s. pobočky  na třech kontinentech (Česká republika, Argentina, Čína, Irsko, Japonsko, Maďarsko a USA) a je předním vícejazyčným dodavatelem pro světové SW firmy do celkem více než 120 jazyků.

V roce 2000 se majitelce společnosti, paní Kateřině Janků, dostalo ocenění ve formě jmenování vůbec prvním vítězem ceny Podnikatel roku v České republice, kterou od té doby každoročně uděluje společnost Ernst & Young. Zároveň byla paní Kateřina Janků nominována do celosvětové soutěže Podnikatel roku, která se každoročně koná v Monte Carlu.

V roce 2010 společnost Moravia Translations oslavila 20 let působení na českém trhu, a stala se tak jednou z nejdéle působících agentur v zemi.

K 1. říjnu 2012 fúze sloučením společnosti Moravia IT a.s. s mateřskou společností MORAVIA TRANSLATIONS a.s. bez likvidace. Nástupnická společnost je Moravia IT a.s.

Zavolejte nám

+ 420 545 552 111

Poslat poptávku